Spojitost mezi hazardními hrami a hudbou

hazard a hudba

Hudba má drastický vliv na mnoho událostí v našich životech. Hazardní průmysl není žádnou výjimkou a hudba ovlivňuje také odvětví hazardních her. Od melodií, které uvolní vaši mysl, až po tempo, které vám dá správnou náladu, aby vás motivovalo a inspirovalo, může mít hudba také vážný dopad na hazardní hru. Není nutné říkat, že mnoho provozovatelů kasin také věnuje pozornost druhu hudby přehrávané v jejich kasinu, což jim dodává výhodu.

Další spojitost lze vidět v hudbě, která se prolíná s činností samotného hazardu. Ta přináší smysl pro ducha a výzvu umělcům, kteří písně vytvářejí. Pojďme se tedy v tomto článku krátce podívat na korelaci a vliv hudby na aktivitu hazardních her.

Druhy hudby, která může ovlivnit hazardní hry

Jak již bylo zmíněno dříve, hudba má schopnost ovlivňovat naši náladu různými způsoby – což zahrnuje také naše vnímání a chování. V mnoha situacích se v kasinu hudba pečlivě vybírá, aby hráče motivovala. Také se omezuje na typ soundtracku, který se hraje v prostředí. Ze stejného důvodu také nákupní centra přehrávají hudbu – což rázně ovlivňuje nákupní chování zákazníků.

Kasina většinou využívají fyziologickou hudbu jako nástroj k maloobchodnímu prodeji se svými zákazníky. Tempo může být vzrušující a strhující, mírné nebo uklidňující, v závislosti na typu sešlosti v prostředí kasina.

  • Hudba s rychlým rytmem: Ve výzkumu provedeném Dixonem, Triggem a Griffithsem v roce 2007 se uvádí, že hudba a hazard spolu úzce souvisejí. Došli k závěru, že rychlost hudby ovlivňuje rychlost sázení. Čím rychlejší hudební tempo, tím rychlejší hra. Rychlost hudby ovšem neovlivnila velikost jejich sázky. Byl tedy učiněn jasný závěr o rychlosti hry, které byla přímo úměrné tempu hudby.

Další studie provedlo Norské Výzkumné Centrum, které analyzovalo výsledky experimentu, který provedlo pět různých odborníků na hazardní hry a kasina. Výzkum zahrnoval téměř 101 účastníků, kteří hráli hru Super Jack, zatímco byla puštěná hudba hudba. Polovina hráčů poslouchala pomalou hudbu, zatímco ostatní poslouchali rychlou skladbu.
Výsledky ukázaly, že pomalejší skladba vedla k pomalejšímu tempu sázení a prodloužení aktivity sázení. S pomalejší hudbou tedy bylo podáno více sázek a hráči byli na delší dobu připoutáni na svá místa.

Závěr

Z výše uvedených informací můžeme usoudit, že hudba má pozitivní i negativní dopad na chování hráčů hazardních her.

Spojitost mezi hazardními hrami a hudbou
Přesunout se na začátek